суббота, 27 февраля 2016 г.

Виховна година

                                          тиждень безпечного інтернету
У нашій школі  проходив тиждень безпечного інтернету. У всіх класах проводилися бесіди, засідання за круглим столом, години спілкування.Безпечний інтернет для дітей. Як цей тиждень підготовлено у 6 -А класі?                                                        План заходу: 1.Бесіда   2.Публікація   3.Відеоролик
Мета: попередження та превентивна робота з дітьми щодо  безпечної роботи в Інтернеті.                                                                                                        
 Сьогодні ми з вами поговоримо про Інтернет. 
 100 років тому, коли не було Інтернету, лист від родичів з України в Америку плив пароплавом та доставлявся сушею місяць. Потім стільки ж люди чекали відповідь. З появою літаків ми на відправку листа і відповідь стали чекати вже не 2 місяці, а 2 тижні. З появою Інтернету лист відправляється і отримується відповідь через кілька секунд.
- Чи можете ви сказати, що таке Інтернет?  Чим же корисний Інтернет і навіщо люди його використовують? - Хто з вас вміє користіватись Інтернетом? - Хто має мобільні телефони? - Звичайно ж,  майже всі !
Спілкування людей у віртуальних мережах - невідємна частина соціального життя.В Україні 46 млн. населення, користувачів Інтернетом, - 6,7 млн., це 14, 65%
Які ж загрози чекають дітей в Інтернеті?
•Виготовлення, розповсюдження та використання матеріалів зі сценами насильства над дітьми 
•Наполегливе чіпляння в мережі, розмови на теми сексу, насильства, "зваблення”
•Показ невідповідних віку, нелегальних та шкідливих матеріалів, що впливають на психіку, приводять до фізичної шкоди
•Переслідування і залякування
 
Жертвами Інтернету є:
Діти 7-11 років: брудна лексика – 34%,
насильство чи матеріали сексуального характеру – 66%,
Діти від 11 років: 50% - брудна лексика,
25% - запрошення до сексуальних дій
                                                                         
 Існують певні правила користування Інтернетом.

1. НЕ ПОВІДОМЛЯЙ ПРО СЕБЕ І БАТЬКІВ ПРИВАТНУ ІНФОРМАЦІЮ, НЕ ВИСИЛАЙ НЕЗНАЙОМИМ ЛЮДЯМ ФОТО
2. НЕ ВІР ВСЬОМУ, ЩО КАЖУТЬ ПРО СЕБЕ ВІРТУАЛЬНІ ЗНАЙОМІ 












четверг, 25 февраля 2016 г.

         25 лютого виповнюється  145 років  від дня народження відомої української письменниці Лесі  Українки.                                                                                                                                                                        Ні! Я жива!                                                                                Я буду вічно жити!                                                                  Я в серці маю те, що не вмирає!

                                                                                    Леся Українка

    Це про неї говорять як про людину мужньої вдачі, щедро обдарованої від природи. Це особа, яка виявляла змалку виняткові здібності: рано писала вірші, мала неабиякий хист до малювання, грала на фортепіано. Це про Лесин неповторний талант і силу духу писав І.Я.Франко:"Від часу Шевченка Україна не чула такого сильного, гарячого та поетичного слова, як із уст сеї слабосилої дівчини..."  Вона стала взірцем для наслідування.  Її життя вчить вихованню волі, духовної стійкості та послідовності в боротьбі за себе, за Вітчизну. У поезії Лесі Українки часто зустрічаємо образ квіток. А це символи прекрасного в природі, вічного в коханні, це віра і надія для кожного, це вісники кращого майбутнього.                               Сьогодні, перегортаючи сторінки творчості Лесі Українки,  ми можемо гордо сказати: "Так, "гордо палала троянда розкішна..."

                   
                                                 Учні 6 - А класу відвідали книжну виставку у шкільній   бібліотеці "Святе ім'я нації". 

                   

                        Хвилинка поезії Лесі Українки

        Серед учнів 6-А класу проведена інтелектуальна                 філологічна гра "Рідне слово! Мудре і прадавнє"

                                                                           Рідне слово! Мудре і прадавнє!                                                                                                            Ти виросло з могутньої землі                                                                                                              Тебе жорстоко розпинали,                                                                                                                    А ти возносилось, не падало і не корилось - НІ !                                                                             І ми пишаємось тобою.

       Сьогодні, як відомо, поговоримо про мову, бо вже стало традицією відзначати 21 лютого - Міжнародний день рідної мови. Саме тої мови , якою ми спілкуємося, пишемо, читаємо.У ній прихована якась таємнича сила, чарівна мелодія, що ллється від краю до краю, від сердець до сердець. Знати мову  - це знати свій народ.  Мова - це найбільший духовний скарб,  у якому народ виявляє себе творцем. З нагоди цієї дати ми проведемо гру "Рідне слово! Мудре і прадавнє!                                                                                Клас поділено на дві команди, кожна з якої відповідала за одну хвилину на поставлене питання. Виграє та команда, котра за цей час встигне відповісти на більшу кількість запитань. Дві команди добре справились із відповіддями та отримали задоволення від своїх знань про мову. 




   Солов'їну , барвінкову,
Колосисту, - на віки -
   Українську рідну мову
   В дар дали мені батьки.
                О. Забужко












суббота, 13 февраля 2016 г.

скарбничка досвіду

-             5 – А клас  Тренувальні вправи. Повторення вивченого.
1.        1. Які види помилок ви знаєте?
         2.     Що таке орфограма?  3. Як можна виправити орфографічну помилку?
2.       Вивчи скоромовки і запиши по  памяті в зошит: Коваль кулю кував, кував і перековував.   Їхав Прокіп з Прокопихою ще й  з маленькими прокопенятами.
3.       Із даних складів утвори слова. Запиши слова  у колонки.
            Си         ло                               ри         да                  до            сок
             лі           ла                         ру         ба                   лі              лос
             се          то                         во          кА                  ко             щик

4.       Перепишіть текст і підкресліть відомі  вам орфограми.
Поїзд мчав швидко. Перед нами відкривались усе нові безмежні простори. Виднілося скрізь безмежне поле пшениці, лан буряків, льону.  Як гарно тихого літнього дня!  Ви йдете  легкою ходою вузькою лісовою стежкою.  З обох боків  над нею нависли  гілки дерев. Вони зрідка похитуються і тремтять на сонці.
5.Назви, запиши намальовані  предмети. Підкресли орфограми і усно пригадай правила
                  
         
Д/З  описати природу, використовуючи слова з вивченою орфограмою ; виписати з твору «Княжа Україна» уривок (10 реч.) і підкреслити орфограми, усно вміти пояснювати. Завдання за вибором.     

                                                    
        ТЕМА: Вимова і написання префіксів      з-, с-, роз-, без-.                                МЕТА: поглибити знання учнів про вимову та написання префіксів з-, с-,  роз-, без;формувати вміння утворювати нові слова за допомогою префіксів, правильно їх писати; виховувати пізнавальний інтерес до мови, до української культури; збагачувати словниковий запас учнів.                                                                                                     ОБЛАДНАННЯ: підручник, таблиця.                      Хід уроку
                                            Добрий день,  друзі!
                                                             Ще один урок до нас прийшов
                                                   За розкладом сьогодні.
                                                                    Отож озброймось книгою й пером,
1. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ.
2.  Проблемне питання: який префікс писати? Чому у слові сказати – префікс с-,                 а у слові зробити – префікс з-?  ( залежить від кореня )                                                                                А навіщо  знати про цю орфограму? Ваші міркування.                                                                                                                                  3 . АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ. Ви вже знаєте про уподібнення приголосних. Як вимовляємо дзвінкий приголосний (З) у кінці слова?   Перед глухими приголосними? 


Згадаємо, як записати фонетично слова. Записуємо у зошит: Верболіз,(І варіант) Безкрайній (ІІ варіант).                                                                                     А тепер відновіть прислів’я.
Без родини нема щастя для людини.
                                                                                
     Які думки спадають на думку, коли промовляєте слово «родина»?
Учитель розповідає  про одиноку бабусю з дивним імям Капетефха.
Запишемо це  імя  та підкреслимо  всі приголосні букви.
Які  це приголосні: дзвінкі чи глухі? Отже, перед  ними пишемо префікс С-
       С                     … КАЗАТИ , …ПИСАТИ, … ФОТОГРАФУВАТИ
Префікси  РОЗ - ,  БЕЗ -    в українській мові вважаються незмінними, тому завжди пишемо РОЗ -, БЕЗ-.    
     Орфографічний аукціон ( На старт дошці записані слова, потрібно вставити префікси). 
      …ліпити, …берегти. …малювати. …питати, …кинути, …дерти, …писати, …шити.      
Фізкульт. хвилинка  Ну швиденько підтягнулись
                                            І гарненько розвернулись.
                                            Встали, похитались на всі боки.
                                            Тепер знову до роботи.
                                                                                                                                     Робота з текстами 
1.            Після дощу …робилось свіжо. Висока його постать аж  …горбилася.  На сході сонця вже ро..лився рожевий світ. Ми зупинились на ро…доріжжі.  Стежка …бігала  по кам’яному  …хилу.  Далі   ми …пустилися вниз, біля верб ро…шукали човна. Скоро  …темніло.
2.     Замініть словами з  вивченими префіксами.
Наприклад: Людина, яку ніщо не турбує. - Безтурботна людина.
Любов, яка немає меж. Пилосос, який працює без шуму.  Криниця, яка немає дна. Кондиціонер, який не видає звуків    
Гра « Третє зайве»
        а) Знести, згоріти, здобич.
        б) Списати, ставок, схопити.
Підсумок  уроку:  Що ви дізналися з уроку? Пригадайте , коли пишеться префікс С - , РОЗ - ,БЕЗ - .     
 Як ви оцінюєте свою роботу?                                                                                Д/з  повтор. § 29( повтор.), вивчити за конспектом, заповнити таблицю словами. 
      З -
      С -
           РОЗ -
    БЕЗ -








Вивчіть скоромовку: Черепашці з черепашенятами  важко змагатися із жабенятами.



                    Нещодавно відбувся І етап Міжнародного екологічного конкурсу "Смачно, корисно, барвисто". У ньому брали участь учні  6 -А класу - Піщур Денис, Діденко Іван.  Молодці, так тримати! 


  Піщур Денис виготовив підставку під тарілку, оздоблена за допомогою техніки "декупаж". Робота цікава і заслуговує уваги.


 Діденко Іван вибрав на конкурс інше завдання - Мода на кухні. Хлопець виявив свій нахил до швейної справи, проявив фантазію і отримав  такий прекрасний фартух і рукавицю. Робота виконана в українському стилі. Виріб  оригінальний, індивідуальний , практичний.


 Учні - однокласники побачили їхні роботи і високо оцінили. Надіюсь, що на наступний раз у конкурсі будуть брати участь більше учнів. Ванюкова Вероніка і Волосянко Анастасія, у вас все вийде! Беріться до роботи, проявіть ініціативу. Софія, Даша сміливіше  - і ви  станете учасниками конкурсу.



   





среда, 3 февраля 2016 г.

                               День Соборності

21 січня проведено захід , присвячений Дню Соборності  України, щоб  розширити свої знання про цю важливу історичну подію, згадати нелегкий шлях до  єдності , державні та народні символи і розвивати патріотичні риси школярів.
                                    
Історія народження  вільної держави розпочинається давно -  ще з 22 січня 1919 року. Українська народна республіка та Західноукраїнська республіка об’єдналися в одну соборну державу – Україну.  Ця подія ввійшла в історію як Акт Злуки, тобто 22 січня  - державне свято. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів. На зібрані було урочисто проголошено Акт про об’єднання двох частин України. Уже святкуємо 97 – річницю від Дня Соборності України.                                    

                          

У чому значення Дня Соборності?
1.     Український народ визволився з неволі, а саме: Наддніпрянщина вийшла з Російської тоді імперії, а Західна Україна – з Австро – Угорської  імперії. Разом  об’єдналися  в єдину державу Україна.
2.      Ще тоді люди зрозуміли, а вірніше, відчули свободу, силу єдності, силу розвитку країни, хоча на шляху було багато перешкод .
 Кілька разів цей Акт Злуки скасовувався , але у 2014 р. цей Акт  об’єднання  було підписано і проголошено державним святом.  За традицією 22 січня організовують живі ланцюги від міста до міста, від  Заходу до Сходу, що символізують єдність українців, виявляють волю   народу жити в єдиній Україні.  У них беруть участь понад три мільйони українців. А це значить, що людям не все одно  де і як  жити. Вони заслужили кращої долі : вільно і легко дихати на рідній землі.
 Так, немає людей без рідної землі. Там, де росте тополя в полі, калина цвіте під вікном і мальви високі, що їх посадила ще мати сама, там моя КРАЇНА.





 
Тут струмок дзвенить і сильно  - сильно  гомонить,  напоєна дощами  пшеничка дозріває, Дніпро несе свої води у  Чорне  море, тут в душі моїй солодко й мило, мов грає сопілка, бо я з України, бо я – УКРАЇНКА!










Мій клас

                          Тиждень безпеки життєдіяльності

Тема: Ти - пішохід 

 Мета: 
• стимулювати пізнавальну діяльність учнів; 
• розвивати логічне мислення, 
• розвивати вміння та навички: 
1) застосовувати теоретичні знання на практиці; 
2) дбайливе ставлення до свого життя та здоров'я, 



Усі мають пам'ятати, 
Що на дорозі не варто жартувати. 
У грі повторимо ми правила    дорожні 
І будемо завжди всі обережні.